Každoročně jsme v letních měsících překvapení, že u nás panují dlouhé týdny tropy a vždy doufáme, že příště to bude jiné. Je vysoce nepravděpodobné, že se v následujících několika desetiletí dočkáme vyloženě chladných letních prázdnin. Může za to globální oteplování, které má mimo jiné na svědomí i tyto tropické dny až týdny. Chránit se před nimi ale jde, třeba pravidelným doplňováním tekutin. Rovněž se doporučuje častěji se chodit sprchovat a ideální je mít na pracovišti i doma klimatizaci. Zrovna tento přístroj však u nás nikdo moc nemá, jelikož je drahý nejen sám o sobě, ale i co se jeho provozu týče. Kupodivu je mnohem levnější pořídit si před dům bazén.
Vodní plocha tohoto typu se samozřejmě může také hodně prodražit. Některé verze bazénů jsou k dostání i za několik milionů, avšak o těch teď řeč není. Daleko populárnější jsou totiž nadzemní vodní plochy, jež kupodivu ani moc nestojí. Nedá se v nich sice kdovíjak plavat, avšak pro občas ochlazení jsou více než ideální.
Investice do chemie
Stojatá voda v létě během veder dostává hodně zabrat a je proto potřeba ji neustále čistit. Toho se dá reálně dosáhnout pouze speciálními chemickými prostředky. Asi tím nejznámější je chlór, jenž se v malém množství dostává i do pitné vody. V bazénu je však potřeba ho použít více, což může vést k nepříjemnému zápachu, respektive drobnému podráždění pokožky, na což trpí hlavně děti. Tomu se dá vyhnout jednoduše, prostě si člověk koupí jiný prostředek. Dobrou volbou je kupříkladu aktivní kyslík, jenž nezapáchá ani nedráždí. Pro někoho je ale moc drahý. Další možností je tabletová sůl. Ta může být velice efektivní, když se spojí se solonizační jednotkou. Navíc se výborně dávkuje, a proto je o ní stále větší zájem. Dalším chytrým krokem je vybavení bazénu speciální plachta, která poskytuje krytí před dopady nečistot na hladinu. Plachta se nepoužívá neustále, ale pouze ve večerních a nočních hodinách, kdy už se obvykle nikdo nekoupe.